كلينيك رز

پاكسازي و لايه برداري پوست

در مركز فوق تخصصي پوست و زيبايي رز خدمات تزريق ژل، پاكسازي و لايه برداري، بوتاكس مزوتراپي و جوانسازي پوست صورت به روش PRP ارائه مي گردد. يكي از اين خدمات رز كلينيك  با سالها تجربه، علاوه بر كاشت مو (كاشت موي طبيعي  با استفاده از بهترين روش كاشت مو) و كاشت ابرو ، درمان ريزش مو، پاكسازي و لايه برداري پوست مي باشد. 

پاكسازي پوست چيست

Peeling به معني برداشتن قشر سطحي از روي پوست است. اين عمل پاكسازي پوست يا لايه برداري پوست (پيلينگ) گفته مي شود كه توسط اين عمل يك لايه سطحي از سلولهاي مرده پوست كه حاوي جوش، جاي جوش و لكه هاي قهوه اي روي پوست بوده، برداشته مي شود. در نتيجه اين عمل، مشكلات پوستي مانند كدر بودن، زبر بودن، منافذ باز و چروك هاي ريز از بين رفته و پوست حالتي شاداب و باطراوت پيدا مي كند. امروزه لايه برداري پوست با ليزر بسيار مورد استفاده متخصصين پوست قرار مي گيرد ولي همچنان برخي از خانمها براي رفع اين مشكل از كرم لايه بردار پوست استفاده مي كنند و يا بدنبال تهيه يك لايه بردار قوي پوست بدن هستند تا مشكلات پوست خود را برطرف كنند.

تاريخچه لايه برداري پوست

از زمانهاي گذشته جلو گيري از روند  پيرشدن پوست از طريق حفظ و نگهداري جواني و سلامت پوست يكي از دغددغه هاي فكري بشر بوده است. چرا  كه پوست اولين جايي است كه مورد قضاوت ديگران قرار مي گيرد. سابقه استفاده از اسيد هاي زيبايي و استفاده از شيرحمام (اسيد لاكتيك) توسط كلئوپاترا و يا استفاده روميان از وان شراب به اعصار گذشته باز مي گردد. استفاده از مواد سوزاننده در پاپيروس بدست آمده از3500 سال پيش از مبداء تاريخ مصر نقل شده است. ولي نخستين اقدام عملي به دهه1870و زمان Unonباز مي گردد كه خميري تهيه كرد كه از آن به منظور لايه برداري پوست استفاده مي شد. در اواخر دهه 30 در ايالات متحده «آنتوانت لاگاس» اقدام به پيلينگ با فنل كرد. وي از روش پدرش كه پزشكي فرانسوي بود براي بهبود اسكار هاي ناشي از جراحات جنگ پيروي مي كرد.

 

http://www.rozclinic.com

 
 

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 54
+ نوشته شده: 1395/7/28 ساعت: ۱۰ توسط:rozclinic :

هزينه ليپوماتيك

 

ليپوماتيك دستگاهي است كه در تمامي دنيا به يك شكل استفاده مي شود. تنها تفاوت آن مي تواند نسخه جديد و يا قديمي تر آن باشد. هزينه خريد دستگاه براي تمامي پزشكان در سراسر دنيا به يك اندازه محاسبه مي شود. با اين وجود هزينه هاي لاغري با روش ليپوماتيك در تمامي كلينيك ها يكسان نيست. همانطور كه پيشتر هم اشاره شد، در روش ليپوماتيك چربي هاي اضافه به صورت مايع از بدن خارج شده و نتيجه سريعتر حاصل مي شود. در روش هاي ديگر تا كسب نتيجه نهايي زمان بيشتري نياز است.

 

دلايل هزينه هاي بالاي لاغري با روش ليپوماتيك

اگر چه برخي به هزينه هاي ليپوماتيك معترض هستند اما اگر دلايل هزينه هاي بالا را بدانند، به منصفانه بودن آن پي خواهند برد. به طور كلي هزينه هاي ليپوماتيك به دلايلي كه در زير به آنها مي پردازيم، بيشتر از ساير روش هاي لاغري محاسبه مي شود:

 

1-سخت و مشكل بودن لاغري با ليپوماتيك

در روش ليپوماتيك پزشك بايد دقت، مهارت و سرعت عمل بالايي داشته باشد تا بتوانند چربي هايي كه ذوب شده اند را سريع از محل خارج كند. در غير اينصورت خطر آمبولي را به دنبال دارد. در مقايسه با ساير روش ها كم دقتي در ليپوماتيك عواقب وخيمي را به دنبال دارد. به همين دليل هزينه هاي آن بيشتر محاسبه مي شود زيرا پزشك بايد هر لحظه مراقب چربي هاي حذف شده باشد.

2-نياز به جراحي سرپايي

در روش ليپوماتيك از جراحي سرپايي استفاده مي شود. هر چند در اين بيهوشي وجود ندارد. اما بايد قسمت كوچكي از ناحيه مورد نظر برش داده شود تا پزشك بتواند به راحتي كانولا را در آن ناحيه قرار داده و چربي ها را ذوب كند. برش دادن قسمتي از بدن نياز به تخصص دارد و بدون مهارت كافي نمي توان اين كار را انجام داد. پزشكاني كه اقدام به عمل ليپوماتيك مي كنند، داراي تخصص كافي در اين زمينه هستند و پس از اتمام كار نيز، قسمت برش خورده را با دقت بخيه مي كنند. بخيه ها بايد به گونه اي باشند كه جاي آن بر روي بدن بيمار باقي نماند.

3-تجربه و تخصص پزشك

تجربه و سابقه كار مفيد پزشك تاثير زيادي در محاسبه هزينه ليپوماتيك دارد. پزشكاني كه در كار خود مهارت بيشتري دارند و در عين حال سابقه آنها در انجام اين روش درماني بيشتر است، به مراتب هزينه هاي بيشتري نيز دريافت مي كنند. بيماراني هم كه به اين پزشكان مراجعه مي كنند، با اطمينان خاطر هزينه ها را پرداخت كرده و آماده ليپوماتيك مي شوند. زيرا با اعتماد به مهارت و توانايي پزشك، او را انتخاب مي كند.

4-هزينه ساير تجهيزات و پرسنل

در كنار دستگاه ليپوماتيك دستگاه ها و تجهيزات ديگري نيز استفاده مي شود كه همگي نقش موثري در نتيجه نهايي دارند. تمامي اين تجهيزات با صرف سرمايه تهيه مي شوند. در نتيجه موجب هزينه هاي لاغري با روش ليپوماتيك افزايش مي يابد. از سوي ديگر كاركناني كه در كلينيك لاغري مشغول فعاليت هستند و در كنار پزشك براي فرآيند لاغري تلاش مي كنند، نياز به دستمزد و حقوق دارند كه پزشك ميزاني از هزينه هاي دريافتي را براي پرداخت حقوق آنها در نظر مي گيرد.

 

در آينده باز هم مطالبي در اين زمينه و درباره كاشت مو و كاشت ابرو خواهيم نوشت.

 

 http://www.rozclinic.com


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 130
+ نوشته شده: 1395/4/23 ساعت: ۰۸ توسط:rozclinic :